IV liga lubelska, 6 maja 2012, 17:00 - Stary Zamość

OLTM 1998, 5 maja 2012, 09:30 - Stoczek Łukowski

III liga lubelska kobiet pauzuje w ten weekend

[Czytaj całość]
Piątek, 4 maja 2012 23:22; autor: Dev
img

O komentarz do ostatnich wyników poprosiliśmy Pawła Szlaskiego, obrońcę Orląt Łuków. Cała rozmowa w rozwinięciu.

Od meczu z Łęczną wydaje się że złapaliście właściwy rytm i odnieśliście trzy cenne zwycięstwa. Prosimy o kilka słów komentarza do meczów z Włodawianką i Huczwą.
- Tak od meczu z Łęczna wskoczyliśmy na odpowiedni tor i staramy się, żeby w każdym meczu było tak samo, a nawet lepiej. W meczu z Włodawianka przez dłuższy czas gry mieliśmy niemoc strzelecką ale gdy już wpadła pierwsza bramka, następne były kwestią czasu. Mecz w Tyszowcach zaczął się dla nas bardzo źle bo już w 2 minucie straciliśmy bardzo głupia bramkę. Właściwie to była pierwsza akcja gospodarzy. Dobrze, że udało się mam szybko wyrównać i to my dyktowalismy warunki gry. Gospodarze mieli w drugiej połowie tylko jeden groźny strzał ale na posterunku stał Włodek.

Piątek, 4 maja 2012 09:02; autor: Dev
img
W dniach 27-28-04.2012 drużyna ŁSR Akademia Młodego Piłkarza AMPlus Łuków gościła na Litwie w Lazdija. Był tam rozgrywany po raz kolejny Międzynarodowy Turniej o Puchar Lazdijai w piłce nożnej chłopców rocznik 2000. Drużyna z Łukowa pokonała FK Lazdijai 2-1, FK Druskienniki 1-0, FK Alytus 1-0 i zremisowała 0-0 z Marianpolem. Te wyniki pozwoliły zająć pierwsze miejsce, drugie miejsce zajęła drużyna z Marianpola, trzecie z Lazdijai. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Filip Ścioch z ŁSR AMPlus Łuków. Więcej w rozwinięciu.

Środa, 2 maja 2012 23:36; autor: Dev
img

Orlęta Łuków zdecydowanie pokonały 4:1 Huczwę Tyszowce na jej stadionie, chociaż to gospodarze prowadzili już po pierwszej akcji meczu. Orlęta jednak szybko wyrównały za sprawą Sylwestra Bugi i jego pierwszej bramki na wiosnę. W drugiej połowie gole dorzucili Michał Botwina, Kamil Kopeć i Sebastian Matuszewski. I to nie były jedyne okazje naszego zespołu. W II połowie fantastyczną interwencją popisał się Włodzimierz Lisiewicz i uchronił zespół od utraty gola.

Wtorek, 1 maja 2012 10:17; autor: Dev
img

Orlęta wygrały kolejny, trzynasty już mecz, w drodze do III ligi i utrzymali pozycję wicelideraPiłkarze Orląt Łuków ograli Włodawiankę 3:0 z trzypunktową przewagę nad rezerwami GKS Bogdanka. W niedzielę łukowianie pokonali 3:0 Włodawiankę, strzelając dwie bramki w końcowych minutach. – Na pewno nie był to dla nas spacerek, bo Włodawianka to poukładany zespół – mówiRobert Różański, trener Orląt – Goście mądrze się bronili, zagęścili środek pola i czekali na kontry. Dlatego tym bardziej cieszymy się ze zwycięstwa, które nam się należało – dodaje.

Kibice w Łukowie na pierwszą bramkę musieli czekać prawie godzinę. Trafianie, choć samobójcze, dało miejscowym prowadzenie.

Wtorek, 1 maja 2012 10:07; autor: Dev
img

W poniedziałek 22 lata skończył Michał Gryczka - obrońca Orląt. Michał jest wychowankiem Orląt.  Razem z kolegami z drużyny juniorów starszych zdobył mistrzostwo województwa juniorów. W Orlętach gra z półroczną przerwą na występy w Lesovii Trzebieszów. Z okazji urodzin życyzmy zawodnikowi wszystkiego najlepszego.

Mecze w Orlętach: 36
Debiut w Orlętach: 16.08.2009 (Orlęta Łuków - Sparta Rejowiec 2:1)

img

Orlęta Łuków pokonały Włodawiankę Włodawa 3:0. Wszystkie bramki padły po przerwie.  Goście pierwszą bramkę sami sobie strzelili, a potem po jednym trafieniu dołożyli Łukasz Kiryło i Paweł Szlaski (obaj na zdjęciu). Nasz zespół umocnił się na pozycji wicelidera, a teraz czekają go dwa mecze wyjazdowe. W dzisiejszym spotkaniu nie brakowało okazji do zdobycia gola. Łukasz Kiryło zanim strzelił gola, po fantastycznych uderzeniach trafiał w słupek i poprzeczkę. W poprzeczkę strzelili też goście, a po błędzie Lisiewicza i Wrzoska jeden z naszych obrońców zatrzymał piłkę klatką piersiową na linii. Pierwszy gol dla nas padł po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale samobójczym głową. Druga bramka to pewne uderzenie Łukasza Kiryło, a trzecia to kopia gola nr jeden, tylko tym razem strzelał Paweł Szlaski.

Sobota, 28 kwietnia 2012 08:57; autor: Dev
img

Dzisiaj 29 urodziny obchodzi Paweł Szlaski - obrońca Orląt. Paweł jest wychowankiem Orląt, a obecnie także kapitanem drużyny i razem z Arturem Gajem najbardziej doświadczonym zawodnikiem zespołu. Z okazji urodzin życzmy zawodnikowi wszystkiego najlepszego!

Piątek, 27 kwietnia 2012 11:10; autor: Dev