Mecz
Nowości w serwisie
Niedziela, 5 września 2010 08:58; autor: Dev
img

Tylko podpieczni Dariusza Solnicy wygrali w tej serii gier drużyn młodzieżowych. Juniorzy młodsi pokonali Motor Lublin 2:3 na wyjeździe, mimo prowadzenia gospodarzy do przerwy 2:1. Dwie bramki strzelił powoływany do kadry województwa Dorian Buczek, a zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry Bartosz Jamborski.

I WLJS, 4 września 2010 - Zamość
Hetman Zamość - Orlęta Łuków 4:1
Kachniarz

Orlęta: Bojanek - Bulak, Gula, Łukasik (75 Fotyga), Rybka (45  Wysokiński), Głuchowski (45 Kędziora), Kudlak, Soćko (45 Konieczny), Poniatowski (45 Mróz), Tchórzewski (80 Ruciński), Kachniarz

WLJM, 4 września 2010 - Lublin
Motor Lublin - Orlęta Łuków 2:3 (2:1)
Buczek (dwie), Jamborski

Orlęta: Szczygielski (50 Strachota) - Jurek, Chruściel, Osiak, Zielant, Cizio (68 Rybka), Świderski (58 Jamborski), Wysokiński, Kozłowski, Buczek, Wróbel

img

Na nasze pytania odpowiedział nowy napastnik Orląt, Mateusz Markowski. Opowiada on o swojej dotychczasowej karierze, przyjściu do Orląt oraz związkach z Łukowem. Poprzednim klubem Markosa - bo taki przydomek nosi nowy gracz Orląt była drużyna Polonii Warszawa występująca w Młodej EKstraklasie. W Orlętach jak na razie zdążył zagrać w trzech spotkaniach i zdobyć jedną bramkę. Więcej w rozwinięciu.

Środa, 1 września 2010 17:05; autor: Dev
img

Przed rozpoczęciem sezonu przeprowadziliśmy sondę w której zapytaliśmy czy zatrudnienie Roberta Różańskiego na stanowisku trenera Orląt Łuków to dobre posunięcie. Większosć ankietowanych opowiedziała, się za opcją twierdzącą (48% głosów). Za zły cruch nominację trenera uznało 33% głosujących, a 19% nie miało zdania na ten temat. Kto miał rację przekonamy się po sezonie.

Wyniki i ilość głosów

Środa, 1 września 2010 12:50; autor: Dev
img

Jak informuje serwis Lubgol.pl wszystkie mecze Pucharu Polski BOZPN w tym Sokół Adamów - Orlęta Łuków zostały odwołane. Nie jest znany jeszcze nowy termin tej rundy.

Środa, 1 września 2010 09:39; autor: Dev
img

BOZPN zmienił formułę Pucharu Polski na szczeblu okęgowym i Orlęta zaczynają rywalizację już na początku września. Wydaje się to dobrym pomysłem, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę problemy na wiosnę z przekładaniem meczów. W II rundzie z możliwych rywali wylosowaliśmy chyba najtrudniejszego (silniejsze wydają się tylko rezerwy Podlasia) - Sokół Adamów. Oczywiście jednak obowiązkiem Orląt jest pokonanie tego rywala z okręgówki. Sokół w pierwszych meczach sezonu przegrał na wyjeździe z Granicą Terespol 2:0 i wygrał u siebie z LKS Dobryń 5:0. W sparingu przed sezonem Orlęta okazały się lepsze od Sokoła i wygrały 2:0. W przeszłości w Pucharze Polski wygrywaliśmy z Sokołem 1:0 i 7:0, a w sezonie gdy występowaliśmy w jednej lidze w Adamowie padł remis 0:0, a w Łukowie Orlęta rozgromiły rywala 5:0. Oby tylko pogoda umożliwiła rozegranie meczu. Jak na razie deszcze mocno komplikuje sprawy. Mecz w środę o 17:00

Poniedziałek, 30 sierpnia 2010 09:02; autor: Dev
img

W meczu z Roztoczem Szczebrzeszyn w barwach Orląt swój pierwszy mecz rozegrał Marcin Adamiak. Golkiper pozyskany z Podlasia Sokołów Podlaski spędził na boisku pełne 90 minut. Nie ustrzegł wprawdzie Orląt od straty bramki, która padła z rzutu karnego ale zanotował trzy inne bardzo dobre intwerwencje. Marcin ma 18 lat i pochodzi z Siedlec. Jest wychowankiem tamtejszej Pogoni, a późnieł bronił barw juniorskich drużyn Korony Kielce i Jagielloni Białystok. W barwach Jagi zaliczył jeden mecz w Młodej Ekstraklasie, a ostatnie pół roku spędził w IV-ligowym Podlasiu Sokołów Podlaski.
Natomiast swoją pierwszą bramkę dla żółto-czerwonych strzelił Mateusz Markowski - celnie dobijajac uderzenie Artura Gaja w słupek.

Niedziela, 29 sierpnia 2010 21:51; autor: Dev
img

Orlęta pokonały Roztocze Szczebrzeszyn 2:1. Pierwszą bramkę, a zarazem czwartą w pojedynkach z Roztoczem strzelił Artur Gaj. Gola do szatni na 2:0 zdobył Mateusz Markowski i była to jego premierowa bramka w Orlętach. W II połowie, a zwłaszcza od 70 minuty do głosu doszli goście. Najpierw piłka zatrzymała się na słupku, w kolejne okazji Maciej Wryk zablokował strzał na linii bramkowej, aż w końcu w 89 minucie zdobyli gola z rzutu karnego. Na więcej nie starczyło im czasu.  W Orlętach zadebiutował Marcin Adamiak, a do składu powrócił także Michał Szewczak, przebywający ostatnio za granicą. Więcej o meczu w rozwinięciu.

IV liga, 29 sierpnia 2010, 17:00 – Łuków
Orlęta Łuków – Roztocze Szczebrzeszyn 2:1 (2:0)
Gaj 29, Markowski 45 - Piotr Lipiec (rzut karny) 89

Niedziela, 29 sierpnia 2010 08:55; autor: Dev
img

W niedzielę 29 października Orlęta podejmą na własnym stadionie Roztocze Szczebrzeszyn. Według terminarza spotkanie powinno się odbyć w Szczebrzeszynie, ale miejscowi zrównali swój stadion z ziemią i budują nowy. Kiedy my doczekamy się takiego wydarzenia? Wracając do meczu to w pierwszych dwóch kolejkach Roztocze wygrało z Dwernickim i zremisowało z Lewartem Lubartów. W rozwinięciu statystyki i ciekawostki.

Mecz w niedzielę o 17:00 w Łukowie. Na naszej stronie przeprowadzimy relację livę. Zapraszamy do odwiedzenia twittera w czasie meczu. Twitter wymaga odświeżania.

Niedziela, 29 sierpnia 2010 07:42; autor: Dev
img

I WLJS, 28 sierpnia 2010 - Łuków
Orlęta Łuków - Wisła Puławy 4:2

Orlęta: Bojanek, Bulak, Rybka (46 Wysokiński), Gula (46 Przeździak), Łukasik, Kudlak, Konieczny, Kędziora (75 Soćko), Poniatowski (46 Mróz), Kachniarz, Tchórzewski (85 Ruciński)

II WLJM, 28 sierpnia 2010 - Łuków
Orlęta Łuków - Janowianka Janów Lubelski 0:1

Czwartek, 26 sierpnia 2010 08:17; autor: Dev
img

Przed ostatnim meczem mieliśmy sympatyczną uroczystość. Klub postanowił uhonorować Wojtka Szczęśniaka – wiernego kibica Orląt, który jest obecny na prawie każdym spotkaniu żółto-czerwonych. Wojtek jest nie tylko fanem ale od roku pomaga nam również współtworzyć stronę orleta.lukow.pl dla której wykonuje zdjęcia podczas meczów Orląt. Po meczu z Dwernickim poprosiliśmy Wojtka o mały wywiad. Więcej w rozwinięciu.