Orlęta Łuków - Jedynka Krasnystaw 3:0 (walkower)

Orlęta Łuków - Piłkarskie Nadzieje Motor Lublin 2:0

Orlęta Łuków - Piłkarskie Nadzieje Motor Lublin 1:2
Dołęga

[Czytaj całość]
Poniedziałek, 27 maja 2013 16:09; autor: Dev
img

W dniach 17-18 maja w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Łukowie odbył się Otwarty Turniej Zapaśniczy im. Grzegorza Miszty i Edyty Smolińskiej oraz Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Zapasach. Imprezę zorganizowali i poprowadzili trener i „ojciec” łukowskich zapasów Władysław Świętochowski oraz dyrektor gimnazjum i były zawodnik Artur Baranowski. Zawody były głównym punktem obchodów 45-lecia sekcji zapasów Orląt Łuków oraz 90-lecia całego klubu.

Sobota, 25 maja 2013 18:40; autor: Dev
img

Avia Świdnik pokonała Orlęta Łuków 5:1 w meczu III ligi lubelsko-podkarpackiej. Katem zespołu Orląt okazał się napastnik Wojciech Białek - strzelec aż czterech goli. Honorową bramkę dla żłto-czerwonych strzelił Tomasz Grochowski. Mecz rozegrano w Poniatowej, gdyż stadion w Świdniku jest w remoncie. Obok wyniku ta informacja też może przygnębiać kibiców w Łukowie. Buduje się wszędzie tylko nie u nas.

img

W meczu ze Stalą Mielec pierwszą szansę na występ na boiskach III ligi w barwach Orląt dostało dwóch piłkarzy. 90 minut rozegrał obrońca Tomasz Grochowski, a na ostatni kwadrans wszedł napastnik Piotr Wałachowski. Obaj grali wcześniej jedynie w meczach pucharowych. Grochowski rozegrał dwa pełne mecze z Borem Dąbie i Podlasiem II, a Wałachowski 30 minut z Borem. 21-letni Grochowski jest wypożyczony z Pogoni Siedlce, a 17-letni Wałachowski na co dzień występuje w juniorach starszych łukowskiego klubu.

Środa, 22 maja 2013 21:31; autor: Dev
img

Kadra amatorów LZPN uległa 1:3 reprezentacji Podkarpackiego ZPN i odpadła z dalszej rywalizacji w mistrzostwach UEFA Regions Cup. W pierwszym meczu w Poniatowej padł wynik 0:0. Dzisiejsze zawody odbyły się w Tuczempach na Podkarpaciu i wzięło w nich udział trzech zawodników Orląt Łuków. Jakub Jarzynka i Robert Wołoszka rozegrali 90 minut, a Michał Botwina został zmieniony w przerwie. Na boisku przebywał też były zawodnik Orląt Marcin Żurawski - obecnie Tomasovia.

Wtorek, 21 maja 2013 18:11; autor: Dev
img

Wydział Gier Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie pozytywnie rozpatrzył prośbę jasielskiegoo klubu i przywrócił pierwszą drużynę seniorów do rozgrywek III ligi lubelsko-podkarpackiej. Nie rozegrane w ubiegłą sobotę spotkanie ligowe z Podlasiem Biała Podlaska zostało potraktowane jako drugi walkower.

O wycofaniu Czarnych pisaliśmy w piątek, a dzisiaj rano o ich prawdopodobnym powrocie do III ligi.

img

Jak informuje portal jaslonet.pl na poniedziałkowej konferencji prasowej ustępujący prezes Czarnych JasłoWiesław Bazan poinformował, że mimo wcześniejszych informacji o wycofaniu z rozgrywek klub wciąż będzie grał w 3 lidze lubelsko-podkarpackiej. - Nasze wycofanie będzie potraktowane jako drugi walkower i drużyna Czarnych Jasło wraca do gry w lidze - poinformował na konferencji były już prezes Czarnych Wiesław Bazan. Dodał, że o całej sytuacji poinformował prezesa Kazimierza Grenia z Podkarpackiego ZPN. Przypomnijmy, że klub złożył wniosek o wycofanie drużyny seniorów z rozgrywek 3 ligi motywując swoją decyzję brakiem środków i odzewu ze strony Burmistrza i Rady Miasta na pismo skierowane do w/w instytucji 2 maja br.

Niedziela, 19 maja 2013 19:32; autor: Dev
img

Stal Mielec pokonała Orlęta Łuków 2:0. W pierwszej połowie w 17 minucie Michał Walski strzelił gola po błędzie Marka Piotrowicza (cała defensywa się nie popisałą). W 67 minucie po jednej z kontr dwóch zawodników z Mielca znalazło się przed Pawłem Matłaczem i Michał Pruchnik skutecznie przelobował naszego bramkarza ustalając wynik. Rywale oprócz bramek mieli jeszcze wiele dogodnych okazji. Jednego gola nie uznał im sędzia, raz piłka zatrzymywała się na słupku, a raz na poprzeczce. Po stronie Orląt warto wspomnieć tylko o dwóch sytuacjach. W 2 minucie Cezary Demianiuk był faulowany w polu karnym ale sędzia nie podyktował jedenastki, tylko ukarał naszego napastnika kartką za symulowanie. Z kolei w drugiej połowie jeszcze przy stanie 0:1 ten sam zawodnik znalazł się oko w oko z bramkarzem Stali i przy próbie lobowania nie trafił w bramkę. Więcej w rozwinięciu.