Mecz
Nowości w serwisie
Niedziela, 23 września 2012 19:05; autor: liveee
img

To już szósta porażka naszych juniorów starszych w sezonie, tym razem przegraliśmy na własnym boisku z Ładą Biłgoraj 1:4. Pierwsze minuty to dominacja naszego zespołu, po paru chwilach na listę strzelców wpisał się Robert Wołoszka, dla którego jest to pierwszy mecz w tym sezonie po powrocie z Albanii. Po głupim błędzie Dariusza Kmiecia, który chciał podać piłkę wzdłuż boiska, futbolówkę przechwycił zawodnik Łady, który został sfaulowany w polu karnym.

img

Podlasie Biała Podlaska pokonało 1-0 Orlęta Łuków w dzisiejszym meczu III ligi lubelsko-podkarpackiej. To fatalna wiadomość dla naszego zespołu. Czwarta porażka z rzędu i przedostatnie miejsce w tabeli. Pięć punktów w dziewięciu meczach to katastrofalny wynik, zwłaszcza, że przegraliśmy dzisiaj bezpośredni bój z Podlasiem, które do tego meczu miało taki sam bilans. Więcej w rozwinięciu.

III liga lubelsko-podkarpacka, 22 września 2012, 16:00 - Biała Podlaska
Podlasie Biała Podlaska - Orlęta Łuków 1:0 (0:0)

img

25 września o godz. 10:00 w sali konferencyjnej im. Jana Pawła II odbędzie się XXV Sesja Rady Miasta Łukowa. Radni podejmą szereg uchwał, m.in. w sprawie nadania nazwy nowej ulicy w Łukowie, która ma nosić imię Janusza Kowalczyka, zawodnika i jednego z pierwszych trenerów łukowskich sztangistów. Wniosek o nadanie nazwy ulicy złożył radny Robert Dołęga.

Piątek, 21 września 2012 07:48; autor: Dev
img

Dzisiaj 18 lat kończy obrońca łukowskich Orląt Jakub Bulak. Kuba jest wychowankiem Orląt, a w seniorach zadebiutował jeszcze w wieku 16 lat. Jak dotąd w IV i III lidze rozegrał ponad 30 spotkań ale sporo meczów opuścił ze względu na kontuzje. W tym sezonie w 2 kolejce ponownie doznał kontuzji barku. Z okazji urodzin życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i składu ŁKS-u oraz wszystkiego najlepszego.

Mecze w Orlętach: 32
Debiut w Orlętach: 27.03.2011 (Dwernicki-Orlęta 0:6)

Poniedziałek, 17 września 2012 22:19; autor: liveee
img

Od dzisiaj na łamach portalu orleta.lukow.pl postaramy się ponownie szerzej informować o występach juniorów Orląt Łuków. Na początek podsumowanie sobotniej kolejki I Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych i II Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych. Całość w rozwinięciu newsa.

Juniorzy starsi przegrali aż 7:0 na wyjeździe w Białej Podlaskiej. Był to słaby mecz w wykonaniu podopiecznych Piotra Madeja. Drużyna Orląt była tłem dla juniorów TOPu. Najbardziej niepokoi to, że nasza najstarsza grupa młodzieżowa nie zdobyła jeszcze żadnych punktów i plasuje się na ostatnim miejscu w lidze.

Poniedziałek, 17 września 2012 10:41; autor: Dev
img

W meczu z Izolatorem Boguchwała Michał Bondara wykorzystał swój wzrost i dośrodkowanie Dariusza Dziewulskiego zamienił strzałem głową na kontaktową bramkę. Był to pierwszy gol napastnika pozyskanego z Victorii Kałuszyn w barwach Orląt. 24-letni Bondara zagrał we wszystkich ośmiu meczach ŁKS-u w rundzie jesiennej. Po meczu z Izolatorem poprosiliśmy Michała o komentarz oraz przybliżenie swojej osoby. Wywiad poniżej i w rozwinięciu.

Na początek tradycyjnie przedstaw się kibicom Orląt.
- Swoją przygodę z piłką zacząłem w Varsovi Warszawa pod okiem trenera Krzysztofa Sikorskiego, jednak seniorskie granie rozpocząłem w Mazurze Karczew. Później trafiłem do Łaskarzewa ale w Promniku spędziłem tylko pół roku. Następnie przeszedłem do Jutrzenki Cegłów, dalej do OKS Otwock, Victorii Kałuszyn, skąd przyszedłem do Orląt.

img

Nie było przełamania. Orlęta Łuków przegrały u siebie z Izolatorem Boguchwałą 2:3.  W czwartym meczu w tej rundzie tracimy bardzo szybko bramkę i musimy gonić wynik. Dzisiaj prawie się udało, ale prawie robi różnicę. Od 5 minuty przegrywaliśmy 0:1, ale ładnym uderzeniem wyrównał Michał Botwina. Kolejne dwie bramki strzelił jednak Izolator i do przerwy było 1:3. W drugiej częsci nadzieję dał gol Michała Bondary (pierwszy dla Orląt), a już naprawdę gorąco się zrobiło gdy sędzia uznał, że faulowany był Botwina i podyktował jedenastkę. Sylwester Buga strzelił lekko, w sposób sygnalizowany i bramkarz spokojnie obronił. Poniekąd sprawiedliwości stało się zadość, bo decyzja o karnym była mocno naciągana i nie każdy arbiter by ją podjął. Ostatecznie mimo jeszcze kilku szans i całkiewm przyzwoitej drugiej połowy przegrywamy z Izolatorem trzeci mecz w historii i na dobre zostajemy w strefie spadkowej. Więcej o meczu później.